• Facebook
  • Instagram
  • Youtube

Nejlepší ekofarma roku

Nejlepší ekofarma roku

Ocenění Nejlepší ekofarma roku je udělováno nejlepšímu statku hospodařícímu v ekologickém zemědělství Svazem PRO-BIO a Nadačním fondem Richarda Bartáka od roku 2019. Ocenění vzniklo spojením akce Bartákův hrnec a Nejlepší sedlák roku.

 

Nejlepší ekofarma roku 2021: Eko sady Komňa, Zlínský kraj

Ekosady Komňa si ocenění zaslouží jednak díky svojí excelentní produkci, ale také, a to zejména, kvůli způsobu hospodaření v krajině. Je to opět ukázkový ekologický podnik, který v praxi jasně dokazuje, že ekologický způsob hospodaření má smysl. Je úžasné, když si uvědomíte, kolikrát každá švestka projde panu Ryšavému nebo někomu z jeho rodiny rukama, než se z ní stane finální produkt, na kterém je všechna ta láska a péče samozřejmě znát.

 

Více v článku: Nejlepší ekofarmou roku 2021 jsou Eko sady Komňa

 

HISTORIE:

Nejlepší ekofarma roku 2020: Biofarma pod Hájkem, Horní Branná, Liberecký kraj

Biofarma pod Hájkem je krásnou ukázkou rodinné farmy, kde se spojuje chov skotu v režimu ekologického zemědělství se zpracováním a agroturistikou. Na farmě mohou zájemci nejen koupit bio hovězí maso a výrobky z místního chovu, ale také se zde skvěle najíst a zůstat přes noc. Manželé Řehořkovi si ocenění za celoživotní práci a přínos ekologickému zemědělství v ČR rozhodně zaslouží.

 

 

Nejlepší ekofarma roku 2019: Bezděkovský mlýn, Ekostatek rodiny Řezníčkovy, Vysočina

Bezděkovský mlýn se nachází v nádherné a téměř nedotčené přírodě kousek od Jihlavy. Manželé Řezníčkovi hospodaří na 180 hektarech, kde chovají masný skot a ovce a pěstují obilí nebo brambory v režimu ekologického zemědělství. Jejich zvířata se pasou skoro celý rok venku a doporučuji všem zájemcům o ekologické zemědělství a milovníkům biohovězího statek navštívit. Rozhodně neodejdou zklamáni a určitě si budou mít co odnést domů, kromě skvělých zážitků.