Kalendář akcí

Červen 2018

Po Út St Čt So Ne
1
2
3
4
5
6
7
 • Bioakademie 2018
8
9
10
11
12
13
 • Celostátní POLNÍ DEN ÚKZÚZ ke 100. výročí vzniku Československa
14
 • Pozvánka: Polní den 14.6. na Ekofarmě VH Agroton
 • Pozvánka na seminář - Participativní systémy záruky kvality
15
 • Velké polní bio dny v Donnerskirchen v Rakousku
16
 • Velké polní bio dny v Donnerskirchen v Rakousku
 • "Poznej svého farmáře&Zahájení sklizňové sezóny"
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
14.7.2018
 • Bioslavnosti 2018

  14.7.2018 @ 9:00 - 23:00
  PRO-BIO, s.r.o., Lipová 40, 788 32 Staré Město, Česko

  Hlavní motiv „Kroupy a ptáčci“ v sobě nese široké poselství. PTÁK - coby důležitý ukazatel čistoty krajiny, KROUPY a ZRNÍ coby tradiční základ naší stravy. Obojí se spojuje v tématu ekologické zemědělství, které velkou mírou přispívá k udržení a ochraně naší přírody, půdy, vody a je zdrojem poctivých zdravých potravin.

  Srdečně Vás zveme na 13. ročník letního festivalu Bioslavnosti. Náš tradiční festival dobrého jídla, pití a zábavy pro celou rodinu se letos koná 14. července 2018 v areálu společnosti PRO-BIO, s.r.o. ve Starém Městě pod Sněžníkem od 10,00.

  Bio jarmark

  Celý areál firmy zaplní hned od rána klasický jarmark biopotravin a ochutnávky vašich oblíbených pokrmů i úplných novinek. V jednotlivých stáncích vás budou čekat výrobky ze sortimentu PROBIO i produkty bio zelinářů, mlékařů, pekařů a dalších ekologických farmářů a zpracovatelů.

  Bio občerstvení

  Při přípravě občerstvení myslíme na všechny. Ať jste vegan či vegetarián, milovník masa či máte bezlepkovou dietu – u nás se dosyta najíte. Bio občerstvení zajišťujeme v průběhu celého dne a bude opravdu z čeho vybírat - masové speciality z bio jehněčího včetně klobásek z místní ekofarmy Agrisen, beran na grilu a pokrmy z bio vepřového masa z ekofarmy ve Velkých Hostěrádkách. Chystáme pro vás pokrmy ze zapomenutých českých obilovin na různé způsoby – rizota, saláty, burgery, polévky, netradiční chleby a bezlepkové pečivo. Mlsným jazýčkům nabídneme naše osvědčené pohankové palačinky a ječné lívanečky.

  Šoulet show

  Šoulet je tradiční židovský pokrm složený z krup a luštěniny – většinou ječných krup a hrachu. Nicméně kombinací je neomezené množství. A protože letošní Bioslavnosti patří právě kroupám, a protože jsme jako hosta pozvali kapelu Šoulet, čeká vás i kroupové občerstvení. V našem komentovaném kroupovém baru si vychutnáte různé druhy známých i méně známých obilovin a luštěnin v různých úpravách - se zeleninou, masem, bylinkami a kořením. Přijďte se inspirovat a domů od nás dostanete šouletové PROBIO recepty.

  Exkurze

  Hned ráno vám otevřeme prostory naší firmy, kam budete moci nahlédnout a seznámit se s jednotlivými provozy. Zveme vás na prohlídku našeho bio mlýna, bezlepkového mlýna, balírny i skladů, kde proniknete do celého procesu výroby. Spatříte, jak se krok po kroku mění suché obiloviny v čerstvé mouky a krupice. Ukážeme vám, jak vznikají kroupy ze špaldy, pohanky, čiroku i ječmene, kterým jsme letošní Bioslavnosti věnovali. Uvidíte, jak je balíme, skládáme a kde čekají, než si je objednají naši zákazníci.

  Bio vína

  Připravena bude pestrá ochutnávka bio vín. Seznámíte se s bio vinaři, ochutnáte širokou škálu známých i méně známých odrůd českého i zahraničního vína.

  Špaldový pašerák

  K letním festivalům neodmyslitelně patří pivo. Proto vám nabídneme speciální špaldové pivo vyrobené z certifikovaných bio surovin. Pivo s názvem Špaldový pašerák je originální 12° ležák, který neprošel filtrací ani pasterizací.

  Originální hudba

  Nedílnou součástí Bioslavností je zábavný hudební program. O ten se letos postarají kapely Šoulet, Circus Brothers, Dying Paassion, Věc Makropulos a Ostrak Mode. Coby hlavní večerní host vystoupí Barbora Poláková. Těšit se můžete na taneční vystoupení Jana Ondera, který vás bude současně i celým dnem jako moderátor provázet.

  Pestrý program pro děti

  Bioslavnosti patří i dětem. Děti si užijí program s ekologickou tématikou ve Špaldíkově dětském koutku, který chystá šumperské Středisko ekologické výchovy Vila Doris. Děti si užijí tvoření v kreativních dílničkách, čekají na ně pohybové aktivity - trampolína, slackline či lezení po stromech s využitím Monkey setu. Se zkušeným ornitologem si sestaví ptačí budku, kterou si pak můžete umístit u vás doma na zahradě.

  Stanová vesnička

  Letos poprvé máte možnost přespat na Bioslavnostech v areálu PROBIO v malé stanové vesničce. Využijte toho, zůstaňte s námi až do konce a v neděli se vypravte na výlet na Kralický Sněžník či na delší túru do nádherných Rychlebských Hor. V místním infocentru vám pomohou objevit nedaleké polské – dříve pruské zajímavosti, památky, lázně i přírodní krásy.

  Ekologické filmy

  Přijedete-li už v pátek odpoledne, vyrazte s námi do kina. V našem městském kině promítáme film Planeta Česko, začínáme v 19 hod a po filmu následuje beseda s režisérem Mariánem Polákem. Pásmo dalších krátkých filmů s ekologickou tématikou bude následovat i v sobotu a to přímo v areálu firmy.

  „Akce se koná za finanční spoluúčasti Olomouckého kraje.“

  Více informací najdete postupně i našem profilu https://www.facebook.com/probio.eu

  Těšíme se na Vás
  Tým PROBIO

15.8.2018
 • Uzávěrka přihlášek do soutěže Česká biopotravina 2018

  15.8.2018

15.9.2018
 • Festival SÝR 2018

  15.9.2018 @ 10:00-16.9.2018 @ 18:00
  Náměstí, 692 01 Mikulov, Česko

  http://festival-syr.cz/

16.9.2018
 • Festival SÝR 2018

  15.9.2018 @ 10:00-16.9.2018 @ 18:00
  Náměstí, 692 01 Mikulov, Česko

  http://festival-syr.cz/