• Facebook
  • Instagram
  • Youtube

Festival bio vín a sýrů

Sobota 25. 9. 2021, 10:00 – 17:00, Mikulov

2. ročník Festivalu bio vín a sýrů se uskuteční v sobotu 25. 9. 2021 od 10:00 do 17:00 na zdejším náměstí. Návštěvníci se mohou těšit i na takové speciality jako je bio burčák nebo ovčí zmrzlina. Svá vína zde představí mimo jiné Vinařství Barabáš, které letos zvítězilo v soutěži Nejlepší biopotravina roku 2021 v kategorii Biovíno.

 

Špičková česká biovína

Celkově se na akci představí kolem deseti českých vinařství, která fungují v režimu ekologického zemědělství. K ochutnání budou vína z Vinařství Volařík, Goetberg, SPIELBERG, Vinařství Čech, Vinařství Válka, Vinné sklepy Kutná Hora, Vinselekt Michlovský. K ochutnání ale i ke koupi pak budou biovína od Víno Cibulka, Vinařství Barabáš a Víno Abrle, které navíc přiveze i bio burčák.

Vína doplní znamenité sýry v BIO kvalitě

Na akci budou k dostání ovčí, kozí i kravské sýry, ale třeba i žinčica nebo dezerty od Farmy Košík. Ovčí farma Šonov Moniky Menčíkové plánuje přivézt ovčí zmrzlinu a nabídne i espresso s ovčím mlékem.

 

To nejlepší z českých biopotravin

Vítězové letošní soutěže Česká biopotravina roku přivezou na festival své vítězné produkty, ale i další biopotraviny, které vyrábí. Nebude chybět Ekofarma Javorník, jejíž BIO tvaroh se stal nejlepší Českou biopotravinou roku 2021. Hladové krky jistě potěší účast Farmy Rudimov, která přiveze jehněčí guláš a dorazí i se svým jehněčím T-bonek steakem, který v České biopotravině zvítězil v kategorii Steaková masa. Ekofarma Lejčkov přiveze své cibulové chutney a k ochutnní bude i jaderničkový mošt od Marka Šenkeříka z Moštárny Valašské Klobouky.

Mimo to na návštěvníky čekají levandulové dobroty od Levandulového statku Bezděkov, mléčené výrobky od Bio&ceeport, Krkonošské hovězí z Biofarmy pod Hájkem (držitelem ocenění Nejlepší ekofarma roku 2020).

 

Návštěvníci se dozví o ekologickém zemědělství

Program doplní rozhovory s jednotlivými prodejci i vstupy o ekologickém zemědělství. Budou také slavnostně předána ocenění vítězům v soutěži Česká biopotravina roku.

Festival pořádáme za finanční podpory Ministerstva zemědělství a ve spolupráci s Mikulovská rozvojová, Mikulov gourmet festival a Mikulovsko.