Kdo hledá, najde...

Aktuality

28.5.2019

Tisková zpráva: Ocenění pro ekologické zemědělce Nejlepší sedlák roku a Bartákův hrnec se spojí. Získá ho ekostatek Bezděkovský mlýn

Svaz PRO-BIO každoročně vybírá Nejlepšího sedláka roku a stejně tak Nadační fond Richarda Bartáka uděluje ocenění nejlepší ekologické farmě Bartákův hrnec. Letos se tato ocenění poprvé spojí v jedno a na slavnostním vyhlášení 1. 6. 2019 bude jako nejlepší ekofarma roku oceněn ekostatek zaměřený na chov masného skotu Bezděkovský mlýn.

Ocenění Nejlepší sedlák roku je udělováno nejlepšímu statku hospodařícímu v ekologickém zemědělství Svazem PRO-BIO a stejně tak cena Bartákův hrnec vybírá nejlepší ekologické zemědělce daného roku. „Spojení obou cen proto dává velký smysl a jsem ráda, že jsme s Nadačním fondem Richarda Bartáka spojili síly a letos oceníme ekostatek Bezděkovský mlýn v Rohozné. Ten si cenu za svou ukázkovou činnost, nejen v chovu mastného skotu, ale celkově za hospodaření v režimu ekologického zemědělství, skutečně zaslouží,“ uvádí manažerka PRO-BIO Svazu ekologických zemědělců Kateřina Urbánková.

Ing. Miloslav Knížek, předseda Nadačního fondu Bartákův hrnec, dodává: „Je radost předávat tradiční hrnec plný zlaťáků (úplně nových dvacetikorun) podobným farmářům, a to již po sedmadvacáté.“

Předání ocenění proběhne přímo na ekostatku Bezděkovský mlýn. „Bezděkovský mlýn se nachází v nádherné a téměř nedotčené přírodě kousek od Jihlavy. Manželé Řezníčkovi hospodaří na 180 hektarech, kde chovají masný skot a ovce a pěstují obilí nebo brambory v režimu ekologického zemědělství. Jejich zvířata se pasou skoro celý rok venku a doporučuji všem zájemcům o ekologické zemědělství a milovníkům biohovězího statek navštívit. Rozhodně neodejdou zklamáni a určitě si budou mít co odnést domů, kromě skvělých zážitků,“ doplňuje Urbánková.

Předání slavnostního ocenění pro Nejlepší ekofarmu roku a Den otevřených vrat na ekostatku Bezděkovský mlýn

V rámci slavnostního dne je pro návštěvníky připravena ochutnávka biopotravin, farmářský trh a prohlídka statku. Organizátoři jsou připraveni také na děti, ty se mohou povozit na koních, užít si skákací hrad nebo si prohlédnout místní zvířata.

Ocenění budou předávat zástupci Svazu PRO-BIO a Nadačního fondu Richarda Bartáka společně.

KDY: 1. června 2019 od 10 do 17 hod.

KDE: Bezděkovský mlýn Věra Řezníčková, 588 44 Rohozná 36

 

Kontakt: Kateřina Urbánková, manažerka PRO-BIO Svazu ekologických zemědělců: 725 571 027, katerina.urbankova@pro-bio.cz