Kdo hledá, najde...

Aktuality

22.8.2023

Portál AMS – aktuality k 22. 8. 2023

Vážení žadatelé,
v Obchodu Play i App Store naleznete novou verzi aplikace SZIF GTFoto. Pokud se Vám aplikace neaktualizovala automaticky, doporučujeme učinit tak manuálně, jinak nemusí fungovat správně. Číslo aktuálně nainstalované verze můžete ověřit v menu aplikace v sekci O aplikaci. Pro Android je nyní dostupná verze 44 a pro iOS číslo 97. Nová verze přináší některé drobné opravy a úpravy. V rámci rozvoje aplikace byly brány v potaz i připomínky z uskutečněných seminářů:

  •  Přejmenování účtu – tato funkce je na Portále GTFoto přístupná již několik týdnů, ovšem do aplikace se propisuje až po její aktualizaci. Nově si uživatel může přejmenovat své účty tak, aby se mu nezobrazovalo pouze JI. Prosíme však, abyste při pojmenování nepoužívali osobní údaje.
  • Informace o velikosti synchronizovaných dat – u tlačítka manuální (velké) synchronizace nově vidíte, jaká je odhadovaná velikost přenosu dat. Nyní se tak můžete lépe rozhodnout, zda synchronizaci provedete na mobilních datech, nebo až po připojení na Wi-Fi.
  • Notifikace pro neaktivní účty – nově jsou viditelné příchozí notifikace i pro účty, které nejsou aktivní. Pokud má uživatel v telefonu registrováno více účtů (JI), vidí v jejich seznamu, zda nejsou na neaktivním účtu nové (nepřečtené) notifikace. Je tak včas informován, že je nutná aktivita na jiném JI a je tedy potřeba se do účtu přepnout.
  • Párování DPB v telefonu – na samostatné fotografie lze číslo DPB provázat nejen na Portále GTFoto, ale i přímo v aplikaci. To umožní provést párování DPB hned po té, co je fotografie pořízena, tedy ještě přímo na pozemku.
  • Práce s azimutem – byla upravena funkcionalita při focení úkolu. Pokud senzory telefonu vykazují, že je potřeba zkalibrovat kompas (hodnota magnetometru je nižší než vysoká), aplikace nedovolí pořídit požadovanou fotografii v rámci úkolu dříve, než proběhne kalibrace. Kalibrací telefonu je míněno několikanásobné otočení telefonu kolem všech tří os nebo kroužení telefonem po trajektorii opisující osmičky. Pomůže návodná hláška, kterou aplikace sama vyvolá. Dále má uživatel možnost popřít azimut v případech, že ho telefon bude navádět jiným směrem, než je viditelné v mapě detailu úkolů. Může se stát, že přestože máte telefon nastaven správným směrem, aplikace Vám indikuje, že se máte otočit.
    V takovém případě se však nejedná o chybu aplikace, ale dat, která aplikace dostává z Vašeho telefonu. Pro tyto případy pak lze při focení popřít vyžadovaný azimut a aplikace Vám tak umožní fotit směrem, který určíte.
  • Manuální korekce jasu – u telefonů s operačním systémem iOS lze nyní v režimu focení manuálně nastavit jas. Tato funkcionalita byla doposud dostupná pouze na mobilních telefonech s operačním systémem Android.
  • Oprava aplikace pro telefony s operačním systémem Android verze 6.1 nebo 7 – na zařízeních s těmito operačními systémy je aplikace již zcela funkční, a umožňuje napárovat účet. Nyní by již tyto telefony neměly mít žádná omezení.
  • Všechny nové funkcionality jsou popsány v aktualizované verzi uživatelské příručky. V případě  jakýchkoliv problémů nás neváhejte kontaktovat na Infolince SZIF, kde pod volbou č. 3 naleznete helpdesk určený pro mobilní aplikaci a Portál GTFoto. Pro ostatní dotazy k systému AMS využijte volbu č. 1.
    Zdroj: Státní zemědělský intervenční fond