Soutěž Česká biopotravina je kláním s dlouholetou tradicí. O prestižní titul se každoročně uchází desítky výrobků - potravin vyprodukovaných tuzemským ekologickým zemědělstvím. Účast v soutěži nabízí výrobcům biopotravin jedinečnou příležitost pro zviditelnění svých výrobků jak mezi obchodníky samotnými, tak pro zpopularizování mezi širokou veřejností. Soutěž je každoročně pořádána pod záštitou ministra zemědělství a ředitele Státní zemědělské a potravinářské inspekce.

Přihlášky je nutné doručit na adresu PRO-BIO Svazu ekologických zemědělců. Hodnocení vzorků proběhne v srpnu, přesně 23.8. 2016.

Přihlášky do soutěže o nejlépe hodnocené BIOVÍNO z ČR je nutno dodat do 9. srpna 2016, a to prostřednictvím formuláře na www.elwis.cz. Hodnocení vín proběhne dne 19. srpna v degustačním sále Národní vinařské centrum, o.p.s., Zámek 1, 691 42 Valtice.

Se zahájením kampaně Září – Měsíc biopotravin již bude znám vítěz. 

Soutěž Česká biopotravina 2016 se koná za dohledu kontrolní a certifikační organizace KEZ o.p.s. Partnerem soutěže je Nurnberg Messe GmbH v zastoupení společnosti PROveletrhy, s. r. o. Mediálními partnery jsou: Deník, časopis Zboží&Prodej, magazín o maloobchodu Retail Info Plus a česko-slovenský dvouměsíčník BIO&LIFE, internetové informační portály Bio-info.cz, Nazeleno.cz  a Biospotrebitel.cz.

Záštitu nad letošním ročníkem soutěže převzal ministr zemědělství Ing. Marian Jurečka a ředitel SZPI Martin Klanica.