Kdo hledá, najde...

Aktuality

(Srpen 2014) – Cílem projektu bylo mimojiné i šíření výstupů projektu a přenos zahraničního know-how mezi cílovou skupinu formou workshopů. Workshopy tematicky zaměřené na problematiku zpracovatelsko-odbytových organizací probíhaly od dubna do sprna letošního roku. Sérii jednotlivých workshopů ukončila závěrečná konference v Lednici na Moravě, které se zúčastnilo přes 70 osob.


(Květen 2014) – V rámci projektu „Mezinárodní spoluprací ke zvýšení zaměstnanosti na venkově“ proběhlo 15. května v Děčíně školení zaměřené na mezinárodně uznávané nadstandardy ekologického hospodaření, požadované při vývozu českého biomléka za hranice.


(Březen 2014) – Počátkem dubna 2014 začnou probíhat workshopy, jejichž úkolem bude předat účastníkům zahraniční know-how k tematice zakládání a provozu zpracovatelsko-odbytových družstev.


(Listopad 2013) – Jednou z klíčových aktivit projektu je „Šíření výstupů projektu – workshopy pro cílovou skupinu“, proto byl v Loděnici u Berouna dne 20.11.2013 uspořádán seminář na téma „Budování dodavatelsko-odbytových organizací„. Semináře se zúčastnilo na 4 desítky osob, mezi nimi i zástupci zahraničních partnerů. Hlavním tématem byla distribuce bio mléka do Německa.


(Říjen 2013) – V září 2013 proběhla „exkurze“ na Slovensko: firmy SEMA HŠ, DOMIN a KUŠICKÝ, AGROTAMI NITRA. Fotogalerie z akce zde.


(Červenec 2013) – Exkurze na Slovensko

Pozvánka na „Kick off“ iniciační konferenci na Slovensku 12.-13.9.2013

Exkurze budou probíhat v těchto organizacích:

Společnost byla založena roku 1996 a jejím hlavním zaměřením je výroba a prodej produktů zemědělské prvovýroby – rostlinné výroby na 1291 ha zemědělské půdy. Web: www.sema.sk

Prohlídka vinic a technických prostorů. Web: www.naturalvino.sk

Mlékárna v Nitře je známá výrobou tradičních kvalitních jogurtů, pomazánek, mléčných dezertů a kysaných nápojů. Od roku 2007 získala společnost za své výrobky několik ocenění. Web: www.agrotami.sk