Kdo hledá, najde...

Aktuality

9.8.2019

Možnost zadávat akce na webu Září-Měsíc biopotravin a ekologického zemědělství

Vážení přátelé a partneři,

rádi bychom Vám nabídli spolupráci na již patnáctém ročníku informační kampaně Ministerstva zemědělství „Září – Měsíc biopotravin a ekologického zemědělství.“

Tato kampaň je zaměřena na zvyšování osvěty spotřebitelů v oblasti ekologického zemědělství a produkce biopotravin. Mottem a ústředním tématem letošního ročníku je „Bio chutná vám i přírodě“.

Ministerstvo zemědělství touto kampaní podporuje zejména různé akce, kterých se pravidelně zúčastňují desítky aktérů z řad nevládních organizací, ekologických zemědělců, výrobců i prodejců biopotravin a jsou hojně navštěvovány veřejností, pro kterou je Měsíc biopotravin možností seznámit se na vlastní kůži s řadou domácích bio produktů, s principy a benefity jejich produkce, ale i získat tipy na prodejce či producenty ve svém blízkém okolí.

Základní informační portál kampaně, na němž jsou prezentováni partneři akce i jednotlivé konané akce či soutěže pořádané v rámci kampaně, naleznete na stránkách www.mesicbiopotravin.cz.

Kampaň tudíž dává prostor i Vám, se prostřednictvím našich webových a facebookových stránek prezentovat pomocí vložených odkazů na Vaše konkrétní akce, produkty či jiné aktivity.

Způsoby Vaší případné spoluúčasti mohou být různé – farmáři, výrobci a prodejci biopotravin mají opět možnost propagovat své akce přibližující spotřebitelům systém ekologického zemědělství, ať už jde o slavnosti, dožínky, dny otevřených dveří na farmách či provozovnách, speciální menu v restauracích nebo slevy v obchodech, různé soutěže pro spotřebitele, přibalování letáků v e-shopu, informace na vašich FB či webových stránkách a podobně.

Pokud máte nějaké kreativní nápady či věcné připomínky, uvítáme je, stejně jako další náměty ke kvalitní komunikaci tématu biopotravin a ekologického zemědělství.

Kontaktní osoba: Bc. Jana Riegerová, Zařízení služeb MZe, tel: 770 125 623, jana.riegerova@zsmze.cz.

Doufáme, že i letos se budeme moci těšit na tradiční, ale i nové zážitky, které společně představíme jak stálým, tak novým fanouškům biopotravin a šetrného přístupu k naší půdě.

Ing. Martin Charvát, Odbor environmentální a ekologického zemědělství