Kdo hledá, najde...

Aktuality

16.9.2022

Za nejlepšími českými biovíny zamiřte do Mikulova

Třetí ročník festivalu bio vín a sýrů se uskuteční v sobotu 24. 9. 2022 od 10:00 do 17:00 na náměstí v Mikulově. Návštěvníci se mohou těšit na nejlepší tuzemská vína z ekologického zemědělství, ale i burčák, sýry, chutney či maso a to vše v BIO kvalitě. Nebudou chybět vítězné produkty soutěže Nejlepší biopotravina roku 2022.

Nejlepší biovína v Česku.

Na akci bude možné ochutnat na 50 vzorků biovín oceněných zlatou medailí v soutěži Nejlepší biopotravina roku. Svá vína přivezou Rodinné vinařství Jedlička Bořetice, Víno Cibulka, Bio vinařství Víno Marcinčák, Vinařství Čech, Vinařství Volařík, Vinařství Fila nebo Víno z Horňácka. Burčák z ekologického zemědělství doveze od Biovíno Abrle.

„Jsem moc ráda, že i přes všechny problémy současné doby se nám daří zorganizovat již tětí ročník Festivalu biovín a sýrů, který se těší mezi spotřebiteli i producenty stále větší popularitě. Česká republika patří mezi špičky v oblasti ekologického zemědělství a v oblasti produkce biovín bych řekla, že jsme na tom ještě lépe. To nejlepší, co za poslední roky naši biovinaři vyprodukovali, bude možné ochutnat právě v Mikulově, “ říká Kateřina Urbánková, manažerka organizátora soutěže – PRO-BIO Svazu ekologických zemědělců.

Zastoupeni budou i vítězové letošního ročníku soutěže Nejlepší biopotravina roku 2022. Kromě zmíněné Ekofarmy Javorník se budou prezentovat Marmelády Šafránka a čaje od Native Way.

 

Od sýrů po povidla

Jak už z názvu vypovídá, velký prostor na festivalu dostanou také sýry např. ty z Ekofarmy Javorník, které se staly Nejlepší biopotravinou roku 2022. Dále sýry z farmy Košík, M+M ovčí farmy Šonov, Biofarmy DoRa nebo Dvorského statku Olešenka. Na své si přijdou i milovníci masa – ti mohou ochutnat Krkonošské hovězí. Představí se Levandulový statek Bezděkov. Nejen švestková povidla přiveze David Ryšavý z Ekosadů Komňa (Nejlepší ekofarma roku 2021).

 

Sýr s bílou plísní od Ekofarmy Javorník je Nejlepší biopotravinou roku 2022.

Návštěvníci se mohou těšit na Krkonošské hovězí.

 

Obliba vína v České republice roste

V České republice je aktuálně 74 vinařství, která produkují vína s certifikací BIO. V režimu ekologického zemědělství je 895 ha vinic a 204 ha je v přechodném období. A to znamená, že biovína bude v budoucnu ještě více.