Kdo hledá, najde...

Aktuality

16.5.2018

Vyzkoušejte ekofarmaření na vlastní kůži: Den otevřených faremních vrat na ekofarmě Šťastná koza ve Velkých Albrechticích

Kdy: 19. května 2018, 10:00 – 16:00

Kde: Ekofarma Šťastná koza, Velké Albrechtice č. p. 95, 742 91 Velké Albrechtice

V sobotu 19. května se otevřou vrata Ekofarmy Šťastná koza ve Velkých Albrechticích pro veřejnost. Od rána se mohou všichni zájemci přijet podívat, jak to chodí na ekofarmě a ochutnat celou řadu bioproduktů od lokálních farmářů.

„Máme radost z každé podobné události, kdy se ekologická hospodářství, která jsou členy našeho svazu, otevírají veřejnosti. Všichni se mohou přijet podívat na to, jak se hospodaří na ekologické farmě a současně ochutnat skvělé produkty ekologického zemědělství. Ty jsou vyráběné s láskou a samozřejmě bez chemie,“ uvedla manažerka PRO-BIO Svazu ekologických zemědělců Kateřina Urbánková.

Návštěvníci se mohou na ekofarmě těšit na bohatý program a malý biotrh. Samozřejmostí bude prohlídka farmy a živá hudba. Pro děti jsou zase připraveny vyjížďky na koních, skákací hrad nebo kouzelnické vystoupení.

Pro gurmány bude připraveno občerstvení a ochutnávky. Smlsnout si můžete třeba na tyčinkách z kozího biomléka, bioguláši tety Jarky, koláčích s kravským biotvarohem nebo biovýrobcích oceněných v soutěži Česká biopotravina. Vše můžete spláchnout pivem ze Zámeckého pivovaru Břeclav.

Z bioproducentů své produkty přijedou nabídnout: řeznictví Macháč z Mořkova, Goldovo pekařství a Gilarovic perníčky z Příbora, vinotéka Šrotových z Bílovice, včelařství Vraník ze Starých Oldřůvek a další.

„Lokální producenti mají zákazníkům mnoho, co nabídnout. Nejen, že jsou jejich výrobky chutné, ale také splňují přísná kritéria bioproduktů. Zveme proto všechny zájemce, aby se 19. května přesvědčili sami na Ekofarmě Šťastná koza. Vstup je samozřejmě zdarma,“ doplnila Urbánková.

Akce se uskuteční za finanční podpory Ministerstva zemědělství ČR.