Kdo hledá, najde...

Aktuality

24.6.2019

V porotě soutěže Česká biopotravina roku zasedne prezident Svazu obchodu a cestovního ruchu Tomáš Prouza

V rámci 18. ročníku soutěže Česká biopotravina o nejlepší produkty českého ekologického zemědělství zasedne v porotě také prezident Svazu obchodu a cestovního ruchu (SOCR) Tomáš Prouza. Podpora soutěže ze strany SOCR je potvrzením skutečnosti, že biopotraviny jsou důležitým obchodním artiklem české ekonomiky a nejen spotřebitelé, ale také obchodníci by s nimi měli do budoucna počítat.

„Jsem velmi rád, že se nabídka českých biopotravin rychle rozšiřuje a pro stále více zákazníků se biopotraviny stávají normou. Ocenění v soutěži Česká biopotravina může díky dlouhé tradici této soutěže lidem pomoci při výběru a být dodatečnou zárukou kvality,“ říká k účasti v porotě soutěže prezident Svazu obchodu a cestovního ruchu Tomáš Prouza.

 „Jsme moc rádi, že pan prezident Prouza přijal naši nabídku zasednout v porotě soutěže a doufáme, že naše spolupráce soutěží Česká biopotravina bude zdárně pokračovat. Osobně věřím, že i tato aktivita přispěje k rozšíření nabídky tuzemských biopotravin v obchodech,“ říká manažerka PRO-BIO Svazu ekologických zemědělců Kateřina Urbánková k soutěži.

O soutěži Česká biopotravina roku

Soutěž o nejlepší českou biopotravinu pořádá Svaz PRO-BIO ve spolupráci s Ministerstvem zemědělství a pod záštitou Státní zemědělské a potravinářské inspekce ČR již 17. rokem od roku 2002.

Ekologičtí farmáři a producenti mohou své biopotraviny přihlašovat v těchto kategoriích: Biovíno, Biopotraviny živočišného původu, Biopotraviny rostlinného původu, Biovýrobky pro gastronomii, pochutiny a ostatní potravinářské výrobky a Steaková biomasa.

Vítězové v jednotlivých kategoriích získají právo užívat pro vítězný výrobek označení Česká biopotravina, doplněný příslušným letopočtem. Vítěz každé z kategorií má právo užívat pro vítězný výrobek označení Vítěz kategorie Česká biopotravina, opět doplněný označením roku, za který byl titul udělen. Vítěz dále získá účast na největším veletrhu biopotravin Biofach 2020 v Norimberku a prostor a inzerci v médiích pro svůj produkt.

Uzávěrka přihlášek je 15. srpna 2019 (kromě kategorie Biovíno). Více informací o soutěži a pravidla najdete zde.