Kdo hledá, najde...

Aktuality

5.6.2017

Skutečně zdravá škola: Pomozte nám uspořádat školní farmářské trhy

Na podzim roku 2017 připravuje iniciativa Skutečně zdravá škola projektovou aktivity pro školy s názvem Školní farmářské trhy. Jedná se o vzdělávací projekt, do kterého se zapojí nejen žáci a pedagogové, ale také vedení škol, kuchařky, zřizovatelé škol, místní podnikatelé a samozřejmě rodiče a veřejnost.

Cíl

Cílem akce je zábavnou a poučnou formou propojit školy a místní řemeslníky a zemědělce prostřednictvím projektových vzdělávacích aktivit, souvisejících s tematikou jídla a farmaření.

Odměnou za realizovaný projekt budou nadšení a vzdělaní žáci, spokojení rodiče a zajímavá akce, na kterou mohou školy pozvat celé město. 

 

Co jsou školní farmářské trhy

Školní farmářské trhy jsou skutečné farmářské trhy, které se konají ve školních tělocvičnách, společenských místnostech, na zahradách nebo hřištích škol. Dají zaměstnancům školy, žákům a jejich rodičům, ale i široké veřejnosti příležitost přijít a zakoupit si čerstvé lokální produkty. Na jejich přípravě a organizace se podílí žáci pod vedením pedagogů. Je to skvělý způsob, jak navazovat vztah s řemeslníky a zemědělci ve vašem regionu a pomáhat žákům poznat, odkud potraviny pocházejí a kolik práce dá je vyprodukovat.

Školy od nás dostanou detailní metodický návod na realizaci projektu.

Jak můžete pomoci

Rádi bychom, aby se do akce letos zapojilo alespoň 5 až 10 škol z celé republiky.

 • Školy potřebují zejména kontakty na místní řemeslníky a zemědělce, které mohou oslovit a pozvat k účasti na školním farmářském trhu.
 • Můžete na trhy vyslat vlastní obchodní zástupce nebo nabídnout informační stánek o aktivitách vaší organizace.
 • Můžete věnovat ceny do soutěže – školy budou soutěžit o nejlepší foto/video dokumentaci projektu.

 

Zastřešující marketingové aktivity akce

 • PR kampaň
 • Micrositeakce
  • web se strukturovanými informačními sekcemi pro školy)
  • prostor pro partnery kampaně pro textovou i obrazovou prezentaci
  • Představení partnerů a propojení na partnerské weby

Program Skutečně zdravá škola

Skutečně zdravá škola je komplexní program zdravého školního stravování a vzdělávání o jídle. V současné době pomáhá zlepšovat stravování téměř 50 000 dětí na 280 školách v ČR. Snaží se, aby si děti jídla vážily, dokázaly si jej vychutnat a věděly, odkud jídlo pochází a jak vzniká. Skutečně zdravá škola pomáhá dětem v rozvoji dovedností a návyků, které budou potřebovat ke zdravému a úspěšnému životu.

Skutečně zdravé školy nabízejí dětem jídlo, které je chutné a zdravé. Pomáhají dětem také získat představu o tom, odkud jídlo pochází a jak se pěstuje nebo vyrábí. Umožňují svým žákům porozumět vztahům mezi jídlem, které jedí, a světem, ve kterém žijí. Děti si ze školy odnášejí základy zdravých stravovacích návyků a důležité informace, díky kterým si v životě dokážou vybrat zdravé a kvalitní potraviny.

Zapojení do akce

V případě zájmu zapojit vaši organizaci se prosím, co nejdříve obraťte na tom@skutecnezdravaskola.cz, telefon: 776 760 700.