Kdo hledá, najde...

Aktuality

15.10.2017

Seminář Za tajemstvím genetických zdrojů

Seminář „Za tajemstvím genetických zdrojů – nutriční a zdravotní kvalita tradičních a netradičních plodin„, který se koná ve čtvrtek 19. října od 10:00 hodin v Malém sále Národního zemědělského muzea, Kostelní 44, Praha 7.

Víte, že rostliny uchovávané pro záchranu historických odrůd a údržbu genetické rozmanitosti dokážou i dnes nabídnout velmi zajímavé nutriční a zdravotní kvality? V nabitém programu se dozvíte zajímavosti nejen o bramborách, obilninách, starých a krajových odrůdách ovocných stromů a zeleniny, ale i o bylinkách, koření či netradičních druzích luskovin. Základní informace získáte také o „Národním programu konzervace a využívání genetických zdrojů rostlin a agrobiodiverzity“, ve kterém se dnes nachází více než 52 tisíc rostlinných položek, i o pracovištích, která o tyto rostlinné kolekce dlouhodobě pečují.

Seminář je určen nejen zemědělcům, šlechtitelům a drobným pěstitelům, ale i výrobcům potravin a všem, kteří se zajímají o staré, krajové a netradičních plodiny a odrůdy.

Vstup je zdarma, součástí programu je možnost prohlídky Národního zemědělského muzea včetně výhledu z nově zpřístupněné střešní terasy.  

Seminář je pořádán za podpory Ministerstva zemědělství při České technologické platformě pro zemědělství ve spolupráci s Výzkumným ústavem rostlinné výroby, v. v. i., a  Národním zemědělským muzeem, s. p. o.

pozvanka MZ_L2_nahled