Kdo hledá, najde...

Aktuality

14.7.2023

Přihlaste se do soutěže Nejlepší biopotravina 2023

Do 31.7. je možné se přihlásit do 22. ročníku soutěže Nejlepší biopotravina.

Opět porota vybere v soutěži Nejlepší biopotravina 2023 vítěze v kategoriích :

  • BIOVÍNO
  • BIOPOTRAVINY ŽIVOČIŠNÉHO PŮVODU
  • BIOPOTRAVINY ROSTLINNÉHO PŮVODU
  • BIOVÝROBKY PRO GASTRONOMII, POCHUTINY A OSTATNÍ POTRAVINÁŘSKÉ VÝROBKY
  • STEAKOVÁ BIOMASA

…a také celkového vítěze.

Pro oceněné je připraveno mnoho marketingových aktivit, které pomohou jistě propagovat jejich produkci – ať už se jedná o představení v různých médiích (v loňském roce to např. byla Redakční celostrana v celostátní 5plus2, články na www.aktualne.cz, v hospodářských novinách, ale i v dalších médiích) nebo prezentaci v rámci Září – měsíce biopotravin či prezentaci na veletrhu Biofach 2024 a mnoho dalšího.

Sedláci, kteří chovají masná plemena v režimu ekologického zemědělství a zpracovávají maso na farmě, mohou od ročníku 2018 přihlašovat také své steaky do speciální kategorie v rámci soutěže. Všechna přihlášená steaková masa bude pro odbornou porotu upravovat profesionální kuchař stejným způsobem a je na volbě každého sedláka, jaké maso a z jaké partie přesně dodá. Sám sedlák nejlépe ví, která partie z kterého kusu je nejlepší a může mu zajistit výhru. V případě, že v soutěži nezvítězí, může získat alespoň zpětnou vazbu od poroty na svůj produkt (včetně zpětné vazby na vzhled a design obalu a celkový marketing), což mu pomůže v dalším rozvoji obchodní činnosti a komunikaci směrem k zákazníkům.

22. ročník soutěže Nejlepší biopotravina je organizován PRO-BIO Svazem ekologických zemědělců.

Kategorie biovín v rámci soutěže je organizována ve spolupráci se Svazem vinařů České republiky, o. s., a uzávěrka přihlášek pro tuto kategorii (biovína) je 28. červenec 2023 on-line na elwis.czOstatní biovýrobky do jednotlivých kategorií (BIOPOTRAVINY ŽIVOČIŠNÉHO PŮVODU, BIOPOTRAVINY ROSTLINNÉHO PŮVODU, BIOVÝROBKY PRO GASTRONOMII, POCHUTINY A OSTATNÍ POTRAVINÁŘSKÉ VÝROBKY a STEAKOVÁ BIOMASA) lze přihlašovat až do 31. července 2023 a více informací o soutěži najdou zájemci zde.

Vzorky přihlášených výrobků k hodnocení je nutno doručit na centrálu Svazu PRO-BIO do 31. 7. 2023Vzorky výrobků čerstvých nebo vyžadujících delší tepelnou úpravu je nutné dodat v poživatelné formě nejpozději 9. 8. 2023 do 8:00 hod. na adresu zasedání poroty (SZPI Praha).

Do soutěže je možné přihlásit opětovně i biovýrobky, které jste do soutěže již v předchozích letech přihlásili.

Nejlépe hodnocené biopotraviny – vítězové jednotlivých kategorií pak mohou jejich výrobci označit logem s označením daného ročníku soutěže a získat preferenční body pro projektové opatření v PRV, které mohou ovlivnit rozhodování pro získání případné dotace.

Více informací a přihlášku naleznete na – https://pro-bio.cz/projekty/nejlepsi-biopotravina-roku/.

Soutěži udělil záštitu ministr zemědělství a ústřední ředitel Státní zemědělské a potravinářské inspekce.