Kdo hledá, najde...

Aktuality

20.3.2023

Pozvánka na kulatý stůl Euractivu – ekologické zemědělství

Pozvání na diskusi u kulatého stolu s názvem ‚Ekologické zemědělství: Trend nebo nutnost?‘, která se koná v úterý, 30. března 2023 od 14.30 do 16.30 hodin v prostorách Posluchárny v podkroví Uměleckého centra Univerzity Palackého v Olomouci

Internetový portál a pořadatel akce Euractiv.cz tímto setkáním pokračuje v seriálu regionálních kulatých stolů, jejichž smyslem je společná debata nad problémy, kterým české zemědělství musí v současné době čelit. V Olomouckého kraji se tentokrát diskuze zaměří na ekologické zemědělství a její funkčnost v současném světě, a konečně také na úlohu státu a Evropské unie týkající se této problematiky.

První ekologické farmy v České republice vznikly v roce 1989, a to na území Olomouckého kraje. Zatímco dříve byly farmy dodržující přísné ekologické postupy spíše výjimkou, dnes jejich podíl v českém zemědělství razantně roste. Spotřebitelé mají o biopotraviny čím dál vyšší zájem, stejně jako o kvalitní regionální produkty. Evropská unie se snaží k přechodu na ekologické zemědělství farmáře motivovat zvláštní dotační podporou a nově si stanovila i ambiciózní cíl – dosáhnout ekologického režimu na 25 procentech zemědělské půdy, a to do roku 2030.

Mediálním partnerem kulatého stolu je týdeník Zemědělec. Akce je spolufinancována z prostředků Evropské unie.

Přijďte diskutovat společně s náměstkem ministra zemědělství, panem Miroslavem Skřivánkem, statistickou expertkou Bioinstitutu Andreou Hrabalovou, panem Bořivojem Šarapatkou, vedoucím Katedry ekologie a životního prostředí UPOL, soukromě hospodařící ekologickou zemědělkyní, paní Jitkou Zálešákovou a farmářem Mezi Polí Markem Slováčkem.

Více informací naleznete v programu.

V případě Vašeho zájmu se prosím zaregistrujte na tomto odkaze https://forms.gle/2ga2aoswBB9GfE3o9

Kontakt: Dávid Pásztor, Redaktor Euractiv.cz | pasztor@euractiv.cz | +420 774 157 441 | @DavidPasztor18