Kdo hledá, najde...

Aktuality

20.1.2023

Pozvánka na konferenci Týden Velkých a otevřených dat a Digitálních Inovačních Hubů

Dovolujeme si Vás tímto pozvat na obnovenou akci „Týden Velkých a otevřených dat a Digitálních Inovačních Hubů“. Pro účastníky je připraven intenzivní třídenní program v samotném srdci Prahy, na Novotného lávce 200/5, 110 00 Staré Město.

První den Vás čeká tradiční konference a následující dva dny budou věnovány formátu, který je nazván “dílny”. Nejedná se tentokrát o klasické workshopy, kdy někdo přednáší a ostatní pouze poslouchají, ale jde o kombinaci workshopu, tréninku, hackathonu a ideathlonu. Cílem bude si aktivně v praxi ověřit použitelnost existujících technologií pro Vaše potřeby, přispět k jejich vylepšení, hledat cesty, jak tyto technologie integrovat do Vašich řešení, nebo jak vyhovují Vaší farmě. Každá tato dílna bude podpořena několika školiteli/mentory, kteří s Vámi budou prakticky spolupracovat a hledat pro Vás optimální řešení. Jelikož se vždy jedná o cloudová řešení, bude Vám stačit notebook a eventuálně využijete i svoje data. Pro potřebu většiny aplikací však budou k dispozici data prostřednictvím Lesprojekt cloudu a Agrihubu CZ (popř. SK).

V rámci akce je pro Vás zajímavý zejména program ve čtvrtek 2. 2. mezi 10:00 a 14:00 hod – sekce 1 (Lesprojekt cloud a úložiště satelitních dat, FarmInsight a FieldCalc). Tato sekce je určena především farmářům a zemědělským poradcům, ale i případným poskytovatelům služeb. Hlavní náplní nebudou přednášky a demonstrace systémů, ale každý si bude moci prohlédnout satelitní data a různé vegetační indexy pokrývající oblast jeho farmy. Tato data jsou na Lesprojekt Cloudu dostupná pro celou republiku. Stahujeme pro Vás totiž po dobu celé sezóny veškerá data ze Sentinelu 2 a i Sentinelu 1 a okamžitě z nich počítáme řadu indexů. Můžete tak vidět vývoj vegetace na vaší farmě v každém poli, v průběhu celé sezóny. Zároveň jsou tato data integrována s dalšími daty, jako je výnosový potenciál, půdní a erozní mapy a další. Tato data budeme samozřejmě poskytovat i v dalších sezónách.

Budete mít možnost si vše prohlédnout a spolupráci s mentory i vyzkoušet, jak je možné připravit si aplikační mapu s využitím našich nástrojů. K dispozici bude několik řešení nabízejících různé možnosti. Tato data  i analýzy je možné využívat nejen prostřednictvím našich systémů, ale přes aplikační protokoly je i integrovat i do vašich stávajících aplikací. K dispozici budou specialisté, kteří se s vámi domluví na konkrétních podmínkách.

Pro poradce a servisní organizace jsme připravili i demonstraci zcela unikátního řešení Map Whiteboard, které vám umožní efektivní komunikaci s vašimi zákazníky. Map Whiteboard umožňuje integraci s dalšími platformami (desktopovými i webovými) a okamžité sdílení výsledků těchto analýz s uživateli online. Ti naopak mohou pomocí systému online tyto výsledky komentovat. Tato technologie bude také částečně demonstrována ve čtvrtek 2.2,  ale zároveň jí bude věnován celý den 1.2, kde bude demonstrována její použitelnost i mimo zemědělský sektor.

Akcí vás bude provázet Karel Charvát a Karel Charvát Jr.

Program celého týdne a více informací o akci naleznete zde.

Registrace zde.