Kdo hledá, najde...

Aktuality

30.9.2021

Pozvánka na den otevřených dveří na Ekofarmě PROBIO – Inovativní přístupy ve výživě plodin v ekologickém zemědělství

Přijeďte na Ekofarmu PROBIO poslechnout si rady a praktické zkušenosti o výživě a ochraně plodin v ekologickém zemědělství.
Přednášející:
• Alfred Grand – rakouský ekologický zemědělec, hospodaří na 120 ha demonstrační farmě. V rámci přednášky vysvětlí, jak efektivně využívat vermikompost a jeho možné využití v polní produkci. Například výroba výtažků z vermikompostu a následná inokulace osiv. Praktická ukázka aktivace „vermicompost tea“ v BIOMICROL aeratoru. Za 24 hodin je možné vyrobit až 100 litrů hnojiva.
• Lukáš Rudolfský – biodynamický vinař, hospodařící na více než 50 ha viníc. Zakladatel firmy Green Heart, která se specializuje na výrobu pomocných přípravků do zemědělství. Je spoluautorem knihy Biodynamické vinohradnictví a vinařství. Na polním dnu vysvětlí základy a principy výroby macerátů a výluhů z bylin. Předvede přípravu základního macerátu.
Cílem polního dne je na základě zkušeností a praktických ukázek demonstrovat možností faremní výroby přípravků na výživu a ochranu rostlin v ekologickém zemědělství.
Svoji účast prosím potvrďte do čtvrtka 7.10.2021
Kontakt Adam Brezáni, brezani@probio.cz, 735 075 480
Účast ZDARMA, občerstvení pro registrované účastníky zajištěno.
Pozvánka