Kdo hledá, najde...

Aktuality

15.6.2018

Poznej svého farmáře na Ekofarmě Branná již tuto sobotu

Kdy: 16. června 2018, 10:00 – 24:00

Kde: Ekofarma Branná, Branná 105, Olomoucký kraj

V sobotu 16. 6. můžete v rámci projektu Ministerstva zemědělství „Poznej svého farmáře“ navštívit v idylickém prostředí jesenických hor Ekofarmu Branná. Po celý den je pro návštěvníky připraven nabitý program plný ochutnávek biopotravin, prohlídek farmy, představení zemědělských strojů, programů pro děti a na pozdní odpoledne je také naplánován rockový koncert.

Projekt Poznej svého farmáře má za cíl seznámit veřejnost s menšími a středními farmáři a pomoct sedlákům získat nové spotřebitele. Od konce května do konce září bude projekt putovat po 15 farmách v celé České republice a bude veřejnosti představovat potraviny zblízka přímo u farmářů-prvovýrobců.

„Ekofarma Branná, kterou najdete v krásné přírodě Jeseníků, je členem našeho Svazu PRO-BIO. Návštěvníci sobotní akce se tak mohou těšit na náš stánek, kde bude možnost ochutnat vítězné produkty soutěže Česká biopotravina a dozvědět se více informací o ekologickém zemědělství,“ uvedla manažerka PRO-BIO Svazu ekologických zemědělců Kateřina Urbánková.

Gurmáni se mohou těšit na ochutnávky regionálních potravin nejen z produkce Ekofarmy Branná, ale také ostatních členů Svazu PRO-BIO. Například Biostatek Skorkov přiveze výborné biohovězí ze svojí farmy na Vysočině a na stánku PRO-BIO bude připraven bio guláš, dršťková, naložené hermelíny a další delikatesy z ekologického zemědělství. Všechny výrobky bude možné nakoupit sebou.

Akce je vhodná také pro rodiny s dětmi, ty se budou moct projet na koních, zaskákat v nafukovacím kombajnu, nechat si pomalovat obličej nebo si zasoutěžit o věcné ceny.

Více o akci na oficiálním webu. Pozvánka ke stažení zde.