Kdo hledá, najde...

Aktuality

20.7.2023

Portál AMS – zveřejnění prvních výsledků

Vážení žadatelé,

na Portálu AMS jsou nyní viditelné první výsledky monitoringu – vyhodnocení zemědělského obhospodařování, zachování zemědělské kultury a vyhodnocení prvních sečí/pastvy. Nově po přihlášení na www.mach.szif.cz uvidíte některé ze svých pozemků zbarvené na semaforu do zelené (podmínka splněna), červené (podmínka nesplněna) či do oranžové barvy (podmínku nebylo možné vyhodnotit). Některé z pozemků se Vám i nadále budou zobrazovat jako šedé a jejich přebarvení do barev semaforu nastane později. Rovněž upozorňujeme, že v týdnu od 24. července 2023 se na Portálu AMS zobrazí aktuální vyhodnocení podmínky první seče.

Prozatím nebudou v Portálu AMS zobrazována opatření Malý zemědělec a Ekoplatby, neboť tyto podpory nemají vlastní deklaraci v rámci jednotné žádosti a jsou navázány na deklarace celkové obhospodařované plochy resp. Základní platby (BISS). S jejich zobrazením na portálu počítáme pro vyhodnocení později. V případě oranžově zbarveného pozemku Vám může být zaslán požadavek na splnění úkolu – pořízení geotagované fotografie a její odeslání do Portálu AMS. Nezapomeňte si proto
nainstalovat na svůj mobilní telefon aplikaci SZIF GTFoto (stažitelná je z následujících QR kódů).

Pro jednodušší orientaci na portálech Vám poslouží návodná videa pro Portál AMS ZDE a pro GTFoto ZDE (případně v playlistech na Youtube ZDE). Uživatelské příručky pro Portál AMS naleznete ZDE a pro GTFoto ZDE. Připomeňte si také informace, které zazněly v červnovém webináři.

Zodpovězené nejčastější dotazy najdete pro AMS ZDE a pro GTFoto ZDE, případně se můžete obrátit na Infolinku SZIF (tel. 222 871 871).