Kdo hledá, najde...

Aktuality

18.10.2023

Portál a aplikace GTFoto – aktuality k 17. 10. 2023

Vážení žadatelé,

v Obchodu Play i App Store naleznete novou verzi aplikace SZIF GTFoto. Pokud se Vám aplikace neaktualizovala automaticky, doporučujeme učinit tak manuálně, jinak nemusí fungovat správně. Číslo aktuálně nainstalované verze můžete ověřit v menu aplikace v sekci O aplikaci. Pro Android je nyní dostupná verze 52 a pro iOS číslo 108. Nová verze přináší některé drobné opravy a úpravy. V rámci rozvoje aplikace byly provedeny následující úpravy:

Navigace na bod focení přes externí aplikaci – samotná aplikace SZIF GTFoto má v sobě implementovanou navigaci na kratší vzdálenosti, která Vás má dovést např. na místo focení v rámci DPB. Nově lze využít navigaci i v rámci externí aplikace (Mapy.cz, Google Maps, Waze…). To využijí především ti, kteří neznají přesnou polohu DPB, tedy pokud o nafocení úkolu požádáte např. poradce, příbuzné nebo pokud úkol plní pracovník SZIF. Vyberte si aplikaci, kterou běžně používáte. Mějte však na paměti, že navigace na konkrétní místo může být jen tak kvalitní, jak kvalitní jsou mapové podklady dané aplikace.

Nastavení povolení čerpání dat – v menu Nastavení lze nyní určit, jak velké objemy mobilních dat může aplikace čerpat, resp. které funkcionality budou vypnuté. Ty jsou rozděleny do kategorií právě podle toho, jak velké objemy dat se přenáší. Pro plné využití funkcionalit aplikace je nutné mít povolena Velká data. Pokud je aplikace připojena přes Wi-Fi, toto omezení samozřejmě neplatí.

o Žádná data
▪ Aplikace nečerpá žádná mobilní data, jsou vypnuty všechny
funkcionality vypsané níže.

o Mikrodata
▪ Zobrazují se notifikace v aplikaci.
▪ Mění se stavy úkolů, zobrazí se nový úkol.
▪ Je umožněna registrace telefonu, projeví se změna názvu účtu
nebo změna oprávnění.

o Malá data
▪ Funkcionalita mikrodata.
▪ V mapě se v terénu zobrazují zákresy hranic LPIS.

o Velká data
▪ Funkcionality mikrodata a malá data.
▪ Lze provádět synchronizaci fotografií s Portálem GTF.
▪ Z telefonu lze odesílat data na SZIF.
▪ V mapě se zobrazují krom hranic i podklady (ortofotomapa,
základní mapa).

Manuální nastavení blesku – v menu Nastavení přibyla možnost pro ovládání blesku. Blesk můžete ponechat zapnutý/vypnutý pro každé focení, případně necháte mobilní zařízení, aby ho zapínalo automaticky.

Na Portálu GTFoto bylo upraveno zobrazování samostatných fotek – ty je možné nově filtrovat (podle data pořízení, čísla DPB – pokud jste ho již přiřadili), nebo si k nim nově můžete přidat štítek, popisující např. kdo fotografii fotil nebo co je na ni zobrazeno.

Všechny nové funkcionality jsou popsány v aktualizované verzi uživatelské příručky. Nově také byly vytvořeny velmi stručné příručky, které na několika stranách popisují základní funkcionalitu aplikací pro oba operační systémy i Portálu GTFoto. Ty jsou určeny pro prvotní seznámení, podrobnosti vždy hledejte v uživatelské příručce.

V případě jakýchkoliv problémů nás neváhejte kontaktovat skrze Infolinku SZIF, kde pod volbou č. 3 naleznete helpdesk určený pro mobilní aplikaci a Portál GTFoto. Pro ostatní dotazy k systému AMS využijte volbu č. 1.

Zdroj: SZIF