Kdo hledá, najde...

Aktuality

15.1.2024

Nové ušní známky Z2

Nové známky Z2, jako inovovaná verze léty osvědčeného modelu Z1, jsou vyráběny s odolným kovovým hrotem usnadňující aplikaci, pružný a zároveň pevný materiál zajišťuje minimální ztrátovost. Hladký povrch pak zamezuje ulpívání nečistot, čímž se zvyšuje čitelnost známek.

Aktualizovaný přehled ušních známek si můžete prohlédnout zde:

Skot – bez čipuSkot – s čipemOvce, kozyAplikační kleště

Zlepšení čitelnosti

Pokud chcete aby nově objednané ušní známky byly lépe čitelné, můžete si nyní poslední čtyřčíslí nechat zvětšit. Prozatím tak lze učinit požadavkem zapsaným do poznámky objednávky, v brzké době bude ale možné tuto volbu provést i přímo v objednávkovém formuláři na portálu farmáře.

Inovovaná distribuce

Od ledna 2024 je také nově možné objednat si známky ve spojené podobě. Jedná se o drobnou, přesto velmi užitečnou a chovateli vítanou změnu, využívající technologii sonického svařování. To umožňuje dočasné spojení ušních známek po dobu transportu, resp. do doby jejich aplikace zvířeti. V praxi tím chovatelům odpadne zdlouhavé třídění a kompletace, když vlivem zacházení v průběhu přepravy velmi často dojde k promíchání jednotlivých párů. Nově představená varianta umožní díky bodovému svaření dočasně a jednorázově spojit příslušné ušní známky, což povede nejenom k vyššímu komfortu pro chovatele, ale také minimalizuje možnost záměny ušních známek před vlastní aplikací. Současně se jedná o distribuci s výrazně sníženou potřebou plastových obalů. Ve výchozí podobě jsou známky svařeny po čtyřech čtveřicích, pro představu slouží přiložené video, kde je tato řada ukázána poloviční. Svaření lze objednat v poznámce objednávky UZ a cena za tuto službu je uvedena v aktuálním ceníku, který najdete ke stažení vždy na příslušné stránce stejně jako zde v bočním panelu.

 

Zdroj: ČMSZP