Kdo hledá, najde...

Aktuality

17.12.2021

INFORMACE PRO ČLENY SVAZU A PODĚKOVÁNÍ ZA SPOLUPRÁCI V ROCE 2021

Vážení členové Svazu PRO-BIO,

dovolte mi, prosím, touto cestou vám poděkovat za spolupráci v roce 2021. Velmi si vážíme toho, že jste součástí našeho Svazu PRO-BIO a že můžeme společně posouvat ekologické zemědělství v ČR kupředu.

V těchto předvánočních dnech pomalu finalizují přípravy oficiálního návrhu SZP (SPOLEČNÉ ZEMĚDĚLSKÉ POLITIKY) resp. Strategického plánu SZP a probíhají konzultace s EVROPSKOU KOMISÍ, kterých se na neformální úrovni také účastníme a snažíme se pro ekologické zemědělce, tedy Vás, členy Svazu PRO-BIO, vyjednat co nejlepší podmínky. Současně se formuje nové vedení ministerstva zemědělství, které jak doufáme, přinese pro rozvoj ekologického zemědělství mnoho dobrého. Věřím, že ekologické zemědělství bude v roce 2022 vidět, slyšet a že se mu dostane v budoucnu adekvátního společenského i finančního ohodnocení. Což je zejména Vaše zásluha, protože bez Vaší každodenní činnosti, podpory a spolupráce by toto nebylo možné.

Proto mi dovolte Vám za vše, co děláte, ještě jednou poděkovat a popřát vám co nejklidnější vánoční svátky, hodně zdraví a sil do nového roku 2022.

 

Za tým Svazu PRO-BIO, manažerka Kateřina Urbánková


 

ÚPRAVA VAŠEHO PROFILU V MAPĚ KAMPROBIO.CZ

Od roku 2016 je na webové adrese kamprobio.cz pro veřejnost dostupná mapa farmářů, producentů, výrobců a ostatních členů Svazu PRO-BIO. Každý člen Svazu PRO-BIO zde má svůj medailonek, kde veřejnost nalezne kontaktní údaje, popis farmy či prodejny a podrobný popis zaměření. Protože u mnohých z Vás došlo ke změnám, prosíme Vás o spolupráci při kontrole a případné úpravě informací o Vaší farmě (kontakty, zřízení webových či facebookových stránek, chovaná zvířata, rostlinná produkce, nové výrobky, zřízení prodeje ze dvora či ubytování, ocenění pro farmu či výrobek, pravidelné akce na farmě, účast na trzích, e-shop a jiné). Prosíme o sdělení změn prostřednictvím krátkého dotazníku (odkaz zde) a my je rádi zapracujeme do mapy. Můžete nám také zaslat svoje logo, popř. foto, které bude u Vašeho profilu zveřejněno. Pokud u Vás k žádné změně nedošlo, zvolte prosím v dotazníku možnost, že informace jsou aktuální.


 

UPOZORNĚNÍ – ÚHRADA ČLENSKÝCH PŘÍSPĚVKŮ

Vážení členové Svazu PRO-BIO, dovolujeme si vás upozornit, že ne všichni jste již uhradili členské příspěvky za letošní rok. Zkontrolujte si, prosím, zda vaše platby řádně proběhly.

Pokud si nejste jisti, obraťte se na paní Andreu Vizinovou, andrea.vizinova@pro-bio.cz, která vám to ráda pomůže zjistit.


 

PREZENTACE Z PROSINCOVÝCH WEBINÁŘŮ

  1. 7. 12. 2021 – Změna legislativy ekologického zemědělství od roku 2022 (Nařízení EZ č. 2018/848) – ke stažení zde: Změna legislativy od roku 2022 – Anna Mládková
  2. 13. 12. 2021 – Aktuální vývoj v SZP – ke stažení zde: Webinář SZP – 13.12.2021. Záznam z webináře zašleme zájemcům po vyžádání na e-mailu andrea.vizinova@pro-bio.cz.
  3. 14. 12. 2021 – Ekonomika biofarem se zaměřením na pěstování bio brambor – ke stažení zde: Agrotechnika biobrambor – Petr DvořákPřípravky na ochranu rostlin pro použití v EZ – bio brambory – Martin Teplý. Záznam z webináře zašleme zájemcům po vyžádání na e-mailu martina.cechova@pro-bio.cz.

 

SLEDUJTE NÁS NA INSTAGRAMU

Kromě facebooku nás najdete i na Instagramu. Do budoucna bychom právě na instagramu chtěli prezentovat hlavně vás a vaši práci a to směrem k široké veřejnosti. Proto nám neváhejte posílat fotky z aktuálního dění u vás na farmě, fotky z výroby nebo třeba i fotky vašich produktů, které rádi přesdílíme. Fotky ideálně doplněné o nějaký krátký komentář posílejte na naši externí PR manažerku paní Andreu Salákovou, pr@pro-bio.cz nebo přímo na náš instagramový účet: svazprobio do zpráv. Nebojte se nás i označovat v příbězích, rádi vaše příspěvky přesdílíme.


 

VÝSEVNÍ DNY PODLE MARIE THUNOVÉ®2022 A DALŠÍ PUBLIKACE V PRODEJI

Jako každý rok, tak i letos jsme vydali oblíbený kalendář konstelací pro zahrádkáře a zemědělce – Výsevní dny podle Marie Thunové®2022.  Členové Svazu PRO-BIO mají nárok na jeden výtisk za zvýhodněnou cenu 38 Kč. Více informací zde. Podívejte se i na další publikace, které jsou volně ke stažení nebo k zakoupení: www.pro-bio.cz/publikace.