Kdo hledá, najde...

Aktuality

23.11.2018

Minifestival ekologického zemědělství ve Zlíně nabídne ochutnávku biopotravin i výběr z tematických filmů a videí

  • Kdy: 24. listopadu 2018 v čase 13:00 – 20:00
  • Kde: Alternativa – kulturní institut Zlín, Osvoboditelů 3778, 76001 Zlín

Již tuto sobotu se ve zlínském kulturním institutu koná 5. ročník osvětové a vzdělávací akce Minifestival ekologického zemědělství. Festival je určen pro všechny příznivce ekologického hospodaření a biopotravin. Účastníci se mohou těšit na prezentace ekozemědělců, tematické dokumentární filmy, ochutnávku biopotravin a představení nové publikace o českých zemědělcích.

„Svaz PRO-BIO nabídne na svém stánku v rámci zlínského festivalu ochutnávku vítězných potravin soutěže Česká biopotravina roku. Zájemcům nalijeme například biovíno od Marčinčáka a k němu mohou ochutnat biosýry z Ekofarmy Javorník nebo další biovýrobky oceněné v tomto, či v předešlých ročnících soutěže. Na místě také rádi zodpovíme veškeré dotazy z oblasti ekologického zemědělství, produkce biopotravin a přechodu z konvenčního na ekologické hospodaření,“ uvedla Kateřina Urbánková, manažerka PRO-BIO Svazu ekologických zemědělců, který je jedním z partnerů zlínské akce.

Letošní ročník zlínského minifestivalu je věnován 30. výročí začátku ekologického zemědělství v České republice. Na festivalu bude proto oficiálně představena veřejnosti publikace s názvem „BIO je naše cesta“ o českých biozemědělcích.

Součástí festivalu je také projekce dokumentů z festivalu Life Sciences Film Festival (LSFF) pořádaného v Praze na České zemědělské univerzitě. Promítat se budou i tematická videa z členských farem Svazu PRO-BIO. První o benefitech biomléka, druhé je představením farmy Jana Hořáka – nejlepšího sedláka Svazu PRO-BIO pro rok 2018 a produkce vyzrálého bio hovězího masa.

Dalšími partnery akce jsou Informační středisko pro rozvoj Moravských Kopanic, o.p.s.; regionální centrum Bílé Karpaty; Harvest Films, z.s. Tursko.

Více informací o akci najdete zde: www.iskopanice.cz.

Akce probíhá s finanční podporou Ministerstva zemědělství ČR.