Kdo hledá, najde...

Aktuality

30.5.2022

Inovační dny ekologického zemědělství 2022

Pozvánka na výroční a jedinou akci EU zaměřenou na výzkum a inovace v oblasti ekologického zemědělství, kterou každoročně pořádá TP Organics – evropská technologická platforma pro biopotraviny a ekologické zemědělství.

Osmý ročník Inovačních dní se koná 11. a 12. října v Belgii, první den ve výzkumném a poradenském centru Inagro v Rumbeke-Beitem, druhý den v Bruselu. Hlavním tématem jsou „Živé laboratoře a majáky v ekologickém zemědělství“(Living labs a lighthouses jsou nově podporovaným konceptem v rámci Horizontu Evropa – programu EU pro výzkum a inovace na období 2021-2027. Živé laboratoře jsou iniciativy zaměřené na spolupráci při společném vytváření znalostí a inovací, zatímco majáky jsou místa pro demonstraci řešení a vzorových úspěchů.)

První den TP Organics představí novou studii o živých laboratořích a demonstračních farmách v ekologickém sektoru. Představeny budou příklady dobré praxe z různých částí Evropy a plánován je workshop „Vytváření sítí ekologických živých laboratoří a majáků“. Setkání bude navíc zahrnovat návštěvu demonstrační farmy společnosti Inagro.

Druhý den proběhne politická debata na vysoké úrovni s Evropskou komisí o nových nástrojích programu Horizont Evropa, misi EU „Dohoda o půdě pro Evropu“ a evropském partnerství pro výzkum a inovace o agroekologických živých laboratořích a výzkumných infrastrukturách a o tom, jak mohou řešit výzkumné potřeby ekologického sektoru.

Odpoledne se pak uskuteční Fórum TP Organics, na kterém jsou vítáni všichni členové platformy, a proběhne volba výboru na další tříleté období.

Účast na Inovačních dnech EZ je zdarma, podmínkou je registrace do 8. září ZDE.

KDY: 11. a 12. října 2022

KDE: Inagro v Rumbeke-Beitem (bude zajištěn bus z Bruselu) a BluePoint v Bruselu, Belgie

Více informací na webu TP Organics

Zdroj: ČTPEZ