Kdo hledá, najde...

Aktuality

10.7.2020

FESTIVAL BIO VÍN A BIO SÝRŮ Mikulov 26.9.2020

V září, 26.9., je to sobota, pořádáme v Mikulově nový FESTIVAL BIO VÍN A BIO SÝRŮ, na kterém členům nabízíme místo- formou stánku. Bude se jednat o 1-denní akci. Pozor, nespleťte si to s akcí o týden dříve (Festival sýr), kterou organizuje pan Hrabec a kterého jsme se doposud i my každým rokem účastnili (až do roku 2019).

Naše představa je do budoucna mít festival, kde bude zastoupeno výhradně bio. Již delší čas jsme s touto myšlenkou pracovali – chceme akci, na které budeme moci prezentovat veřejnosti biovína v kombinaci s biosýry (biovíno se v ČR příliš neprezentuje a je to velká škoda; rádi bychom to napravili a kombinace se sýry + umístění v Mikulově, kam každý víkend přijede několik tisíc lidí z celé ČR, nám dává smysl) – výběr biovín je zúžen na výherce v soutěži Česká biopotravina, kategorie Biovíno (kde je vždy krom šampionů bílých a červených vín, také řadě z nich udělena zlatá a stříbrná medaile). U sýrů (a mléčných výrobků) máme pouze jediný parametr výběru, a tím je biokvalita…a rádi bychom, aby BIO sýry prezentovali hlavně členové Svazu PRO-BIO.

Nabízíme Vám tedy možnost účasti na festivalu, zapůjčení dřevěného stánku zdarma, stejně jako připojení k elektrické energii zdarma.

Prosíme zvažte tuto nabídku a dejte vědět na andrea.vizinova@seznam.cz, jestli byste měli zájem. Počet stánků je omezený, možnost vlastního stánku po domluvě.

Akce bude samozřejmě doplněna i o doprovodný program, bude jí udělána patřičná mediální podpora (na které nyní pracujeme) a v průběhu akce chceme návštěvníkům vysvětlovat, co je BIO, jaký je rozdíl mezi BIO a konvencí atd.

Doufáme, že načasování na konci září – měsíce biopotravin – se setká s úspěchem…