Kdo hledá, najde...

Aktuality

14.2.2018

České biopotraviny k ochutnání na mezinárodním veletrhu

14.2.2017

Norimberk  –  Největší evropský veletrh bioproduktů BIOFACH 2018 začal tento týden v německém Norimberku. A nechybí zde ani čeští ekologičtí zemědělci
a producenti biopotravin. O pozornost mezinárodního publika se uchází jak vystavovatelé, tak samotné výrobky, které je možno na českém stánku ochutnat.

„PRO-BIO Svaz ekologických zemědělců propaguje české biopotraviny při mezinárodních jednáních a všech dalších akcích, kterých se účastníme, v tom BIOFACH není výjimkou,“ uvedla Kateřina Urbánková, manažerka PRO-BIO Svazu ekologických zemědělců. Tyto biopotraviny pocházejí především od tuzemských faremních zpracovatelů a většina z nich jsou členové  PRO-BIO Svazu z celé České republiky. Při jednání o možnostech obchodní spolupráce mezi zúčastněnými subjekty budou k zakousnutí třeba sterilované patizony od Bio Verich, které byly oceněny v soutěži Česká biopotravina 2017 nebo Černíkovické okurky či beraní rohy od Kurky (oceněné v soutěži Česká biopotravina v předešlých ročnících).

K ochutnání budou také biosýry – z farmy Amalthea HVOZD a Bílých Karpat. „Vybrali jsme producenty, kteří byli v minulosti oceněni v různých soutěžích. O kvalitě jejich produkce tedy nelze pochybovat,“ říká Kateřina Urbánková.

Pro návštěvníky české národní expozice, kteří raději upřednostňují masné výrobky, pak organizátoři nachystali sasovské klobásy a Trhanou paštiku z přeštíka, bio tlačenku nebo třeba kančí biolovečák. Všechny uvedené výrobky pocházejí z Vysočiny, kde je vyrábí Biofarma Sasov nedaleko Jihlavy.

Samozřejmostí je také každoroční účast členů PRO-BIO Svazu ekologických zemědělců mezi veletržními vystavovateli. Své výrobky na Biofachu představuje sedm členů svazu. Jsou jimi společnosti České ghíčko, s.r.o, Extrudo Bečice, s.r.o., HOPI POPI, a.s., Javorník-CZ, s.r.o., Vinné sklepy Kutná Hora, s.r.o., COUNTRY LIFE, s. r. o. a SUNFOOD, s.r.o.

Kateřina Urbánková, manažerka PRO-BIO Svazu ekologických zemědělců je přesvědčena, že účast českých bioproducentů na tomto veletrhu přináší nejen nové obchody, ale také impulzy pro rozvoj tuzemské bioprodukce. Proto také na veletrh míří řada obchodníků z celé České republiky, aby načerpali inspiraci a včas podchytili nové trendy.