Kdo hledá, najde...

Aktuality

19.9.2018

Biozemědělský den na Biofarmě Sasov

Jako každý rok, i letos se na Vás těšíme na Sasově na Biozemědělském dnu – Dnu otevřených vrat, který se bude konat 22. září. Přijďte si prohlédnout naši farmu a ochutnat s láskou připravené dobroty, udělejte si procházku na konopné pole, nahlédněte do bioplynky, sušárny, na zeleninovou zahrádku a užijte si bohatý program.

………………………………………….
Program:
? ? ? Prohlídky výběhů ustájených čuníků a venkovní ustájení pod stanem, čuníci v jablečném sadu, ukázka hospodářských zvířat, koně, teepee, sušárna bylin a konopí, bioplynová stanice, masná výrobna, konopné pole, stavění z konopného plastu, zelinářská zahrada.
? 14:00 | Přednáška „Konopí jako univerzální rostlina“
Přednáška Hanky Gabrielové spojená s procházkou na sasovské konopné pole. Dozvíte se, co všechno umí konopí a jaké má uplatnění jako zemědělská rostlina, výživná superpotravina i účinný lék. Přijďte se zeptat na vše, co vás zajímá!
? ?? Těšíme se na BIO burčák a hroznový mošt od Abrlů z Pavlova pod Pálavou a na mléčné BIO kozí výrobky od Dvorských z Olešenky. Chybět nebude ani stánek konopných výrobků a potravin Hempoint, rukodělné výrobky ROSKA-Unie Roska nebo Ekostatek Vlkaneč. O ekologickém zemědělství a biopotravinách se můžete do podrobna informovat na stánku Ministerstvo zemědělství České republiky.
Občerstvení:
? ?? Sasovské vepřové na grillu ☆ Sasovské klobásy ☆ Dršťková polévka (Biopotravina roku 2015) ☆ Dýňová polévka a saláty ze zeleniny paní Sklenářové ☆ Konopný čaj Ték ☆ Konopné vegetariánské občerstvení ☆ Domácí limonáda, točená limonáda, káva ☆ Pivo bio i regionální, burčák ☆ Opékání špekáčků na ohni.
? Na ohni připravené speciality z kuchyně mistra Sansho. Menu zveřejníme už brzy!
Ve faremním obchůdku si budete moci nakoupit sasovské výrobky: vyzrálé hovězí maso z masných plemen pastevně chovaného skotu, vepřové maso čuníků z venkovních chovů, masné výrobky a uzeniny bez chemie, zeleninu ze sasovské zahrádky paní Sklenářové – vše v kvalitě BIO).
? ?? Pro děti bude připraven celodenní program, mimo jiné tvoření s Dětským lesním klubem Hájenka, malování na obličej trampolína, ping pong, trenažéry dojení, lukostřelba, vození dětí na koních, opékání špekáčků na ohni u teepee a další …
?☮ ♥ K poslechu zahrají
Dj Dekades
https://soundcloud.com/dekades1
http://bit.ly/bzd_sasov_dekades
&
C’moi soundcloud.com/silvie-ihnatolov
http://bit.ly/bzd_sasov_cmoi
Vstupné dobrovolné.