Kdo hledá, najde...

Aktuality

22.5.2018

Biopotraviny uspokojí i gurmány. Přesvědčte se na Gastro festivalu v Kutné Hoře

Kdy: 26. května 2018, 11:00 – 18:00

Kde: Okolí chrámu sv. Barbory a Jezuitské koleje v Kutné Hoře

Výborné jídlo české i mezinárodní kuchyně z biosurovin můžete ochutnat na Gastro festivalu pod širým nebem, který se koná v sobotu 26. 5. v Kutné Hoře. Svaz PRO-BIO zde jako hlavní partner akce představí biopotraviny a vítězné produkty soutěže Česká biopotravina. Samozřejmostí bude biovíno z Vinných sklepů Kutná Hora, kteří jsou členy Svazu a organizátory akce.

„Těšíme se do Kutné Hory, kde se v krásném prostředí gotického chrámu a Jezuitské koleje budou servírovat výborná jídla a k nim popíjet biovíno z kutnohorských sklepů. Letošní ročník je totiž tematicky zaměřen na biopotraviny a kulinářské produkty z nich, které budou mít návštěvníci na festivalu možnost ochutnat,“ uvedla manažerka PRO-BIO Svazu ekologických zemědělců Kateřina Urbánková.

Zástupci Svazu PRO-BIO zde návštěvníkům také v rámci programu na pódiu poví více o biopotravinách, jejich benefitech a přidané hodnotě ekologického zemědělství pro českou krajinu i spotřebitele.

„Na Gastro festivalu chceme ukázat, že biopotraviny jsou vhodné i pro ty největší gurmány a vaří z nich také světoví šéfkuchaři. A vědí proč. Produkty ekologického zemědělství nejsou nijak šizené, jsou chuťově výraznější, obsahují více vitamínů a živin a při jejich konzumaci se nemusíte bát, že do svého těla vpravujete zbytky z chemických postřiků. Návštěvníkům chceme prostřednictvím této akce přiblížit jejich vznik, proto uvidí mimo jiné například výrobu biosýra a mohou nahlédnout pod pokličku výroby biodynamického vína,“ dodává Urbánková.

Návštěvníci se během celodenního programu mohou těšit také na prezentace místních restauratérů, přednášky, tematické vaření a ochutnávky. Pro děti jsou připraveny výtvarné dílny, široká nabídka sladkostí a hudební program.

Více o akci na oficiálním webu. Pozvánka ke stažení zde.

Akce se uskuteční za finanční podpory Ministerstva zemědělství ČR.