Kdo hledá, najde...

Aktuality

15.3.2017

Biopotraviny a ekologické zemědělství na Bio stylu- blok přednášek

 

pátek 24. 3. 2017 od 10:30 do 14:30, sál č. 6

 Výstaviště Holešovice Praha, BIO STYL v rámci Festivalu Evolution

Blok přednášek o ekologickém zemědělství letos přináší spotřebitelská témata zaměřená na fenomén faremního zpracování, trendy v biosektoru v ČR i zahraničí, pravidla značení a úřední kontroly ekologické produkce či možnosti zkrácení cesty biopotravin z farmy přímo ke spotřebiteli. Návštěvníci se mimo jiné mohou těšit také na minikurz výroby čerstvého přírodního sýru završený ochutnávkou.

Blok připravila PRO-BIO LIGA ve spolupráci s Českou technologickou platformou pro ekologické zemědělství a spolu s organizátory Festivalu Evolution zve v pátek 24. 3. od 10:30 hod. do sálu č. 6 v areálu pražského Výstaviště v Holešovicích všechny, kteří se chtějí o biopotravinách a ekologickém zemědělství dozvědět více.

Kombinace odborných témat s příběhy konkrétních výrobců a sedláků nabídne atraktivní mix informací. Jedinečnou příležitostí je možnost potkat se s hlavními aktéry, jež v biosektoru působí už
25 let. Inspirací budou příspěvky začínajících firem a farem, které můžeme označit za startupy.

Organizátoři odborného bloku zařadili letos zpestření a ve spolupráci se Svazem faremních zpracovatelů v průběhu dopoledne posluchačům poodhalí tajemství výroby čerstvého přírodního
sýru. V době, kdy se bude zahřívat mléko, a budou působit mlékařské kultury, zazní z pódia příspěvky jednotlivých řečníků.

Těšit se můžete na zástupce ekologických sedláků a výrobců biopotravin. Vystoupí Ivan Hrbek (Ekofarma Hvozd a Svaz faremních zpracovatelů), Stanislav Šindler (Javorník-CZ s.r.o.), Otakar Jiránek (Country Life, s.r.o.), Jana Lysáková (PRO-BIO, obchodní společnost s.r.o.), Andrea Dostálová (České ghíčko s.r.o.), Lukáš Rudolfský (Vinné sklepy Kutná Hora, s.r.o.) a Jiří Pykal (Biofarma Sasov).  V řadě řečníků se rovněž objeví Jana Peterková (Ústav zemědělské ekonomiky a informací), Pavel Vrána (Státní zemědělská a potravinářská inspekce), Jan Valeška (PRO-BIO LIGA), Kateřina Urbánková (PRO-BIO Svaz ekologických zemědělců) a Andrea Hrabalová (PRO-BIO LIGA).

BIO STYL 2017_program

Více informací: http://program.festivalevolution.cz/

Poznámky:

První odborný blok ekologického zemědělství se v rámci festivalu uskutečnil poprvé v roce 2015. V uplynulých letech se o programovou skladbu starala Česká technologická platforma pro ekologické zemědělství. Letos přibyla spotřebitelská témata, která přinesl za přispění Ministerstva zemědělství organizátor PRO-BIO Liga.

PRO-BIO LIGA je odborná pobočka PRO-BIO Svazu ekologických zemědělců, založená již v roce 2002, která se zaměřuje na osvětu a propagaci ekologického zemědělství a biopotravin mezi spotřebitelskou veřejností.

www.biospotrebitel.cz

Česká technologická platforma pro ekologické zemědělství (ČTPEZ) je sdružení významných aktérů z oblasti vědy, výzkumu a vzdělávání, zemědělské a potravinářské produkce a obchodu a oborových nevládních organizací se zaměřením na ekologické zemědělství a produkci biopotravin. Cílem ČTPEZ je budovat a podporovat rozvoj znalostního systému v oblasti ekologického zemědělství a produkce biopotravin s důrazem na přenos poznatků ve všech klíčových oblastech sektoru.

www.ctpez.cz

Na Festivalu Evolution, který zastřešuje pět tradičních veletrhů – Bio styl, Zdraví, Ecoworld, Osobní rozvoj a Alternativa se návštěvníkům představí v roce 2017 kromě stovek  vystavovatelů řada mluvčích.  Bohatý doprovodný program probíhá po tři dny v sedmi sálech a nabídne 180 vystoupení.